Під час гри Михайлу та Ользі потрібно відкачати воду з трюма піратського корабля. Відомо, що

Михайло один зробить це за 10 хв, а Ольга - за 15 хв. Скільки часу їм знадобиться, якщо вони виконуватимуть цю роботу разом? (При розв'язанні задачі вважайте, що і Михайло, і Ольгa працюють з постійною продуктивністю.)

Ответы на вопрос

Отвечает Михалюк Диана.

Воду в трюме примем за единицу (целое).

1) 1 : 10 = 1/10 - часть воды, которую откачает Михайло за 1 мин;

2) 1 : 15 = 1/15 - часть воды, которую откачает Ольга за 1 мин;

3) 1/10 + 1/15 = 3/30 + 2/30 = 5/30 = 1/6 - часть воды, которую они откачают вместе за 1 мин;

4) 1 : 1/6 = 1 · 6/1 = 6 (мин.) - столько времени им потребуется при совместной работе.

Ответ: 6 минут.