Завдання 3. На вступному іспиті з математики до ліцею 25% вступників розв'язали правильно всі

завдання, 144 особи розв'язали задачі з помилками. Кількість учнів, які розв'язали всі задачі правильно, відноситься до кількості учнів, які розв'язали задачi з помилками, як 5 : 12. 1) Скільки учнів складали іспит з математики? 2)Скільки відсотків учнів розв'язали задачі з помилками?3)Екзаменатор стверджує, що кілька учнів, які правильно розв'язали всі задачі, на a більше за кількість учнів, які не розв'язали жодної задачі. Обґрунтуйте це. Знайдіть значення а.Допоможіть срочно!!!​

Ответы на вопрос

Отвечает Сражадин Саят.

Відповідь:

1) 240 учнів;

2) 60%;

3) а=24

Покрокове пояснення:

На вступному іспиті з математики до ліцею 25% вступників розв'язали правильно всі завдання, 144 особи розв'язали задачі з помилками. Кількість учнів, які розв'язали всі задачі правильно, відноситься до кількості учнів, які розв'язали задачi з помилками, як 5 : 12.

1) Скільки учнів складали іспит з математики?

2) Скільки відсотків учнів розв'язали задачі з помилками?

3) Екзаменатор стверджує, що кількість учнів, які правильно розв'язали всі задачі, на a більше за кількість учнів, які не розв'язали жодної задачі. Обґрунтуйте це. Знайдіть значення а.

Розв'язання:

1) Нехай іспит з математики складили х учнів. Тоді кількість вступників, що розв'язали правильно всі завдання - 0,25х. Оскільки 144 особи розв'язали задачі з помилками, а кількість учнів, які розв'язали всі задачі правильно, відноситься до кількості учнів, які розв'язали задачi з помилками, як 5 : 12, то можна скласти рівняння:

 \dfrac{0,25x }{144}  =  \dfrac{5}{12}

0,25x=  \dfrac{5 \times 144}{12}

0,25x= 60

x = 60 \div 0,25

x = 240

Отже, вступний іспит до ліцею з математики складали 240 учнів.

2) Кількість учнів, які правильно розв'язали всі задачі, на a більше за кількість учнів, які не розв'язали жодної задачі Обчислемо скільки відсотків учнів розв'язали задачі з помилками:

144 \div 240 \times 100\% = 60\%

3) Щоб погодитися чи спростувати твердження екзаменатора, треба:

а) обчислити кількість учнів, які розв'язали всі завдання правильно, тобто

240 \times 25\% \div 100\% = 60

б) обчислити кількість учнів, які не розв'язали жодної задачі:

240 - 60 - 144 = 36

Оскільки 60 учнів > 36 учнів, то так, твердження екзаменатора правдиве. Різниця між учнями цих категорій складає:

a = 60 - 36 = 24

Відповідь:

1) Іспит з математики складали 240 учнів;

2) Задачі з помилками розв'язали 60% учнів;

3) Кількість учнів, які правильно розв'язали всі задачі, на 24 більше за кількість учнів, які не розв'язали жодної задачі (а=24).

#SPJ1