Ikki sonning yigʻindisi 140 ga teng. Birinchi sonning 8 % i ikkinchi sonning 6% iga teng. Shu

sonlarni toping. Help please​

Ответы на вопрос

Отвечает Микашова Александра.

x+x=140.

☞☞☞☞x*0,08+x*0,06=140

2x+0,14=140

2x=140:0,14

2x=100

x=100:2

x=50

140-50=90

ответ: 50, 90