Точка перетину діагоналей трапеції ділить одну з них на відрізки 5 см і 17 см. Різниця основ

трапеції дорівнює 36 см. Знайдіть середню лінію трапеції.

Ответы на вопрос

Отвечает Тупиков Сергей.

Ответ:

33 см.

Пошаговое объяснение:

Дано: КМРТ - трапеція, КР і МТ - діагоналі, МО=5 см,  ТО=17 см.

КТ-МР=36 см.  АВ - середня лінія;   АВ - ?

Трикутники, утворені основами та відрізками діагоналей трапеції, подібні, отже ΔМОР подібний до ΔКОТ.

Звідси відношення МР/КТ=МО/ОТ.

Нехай МР=х см, тоді КТ=х+36 см.

х/(х+36)=5/17;  17х=5(х+36);  17х=5х+180;  12х=180;  х=15

МР=15 см,  КТ=15+36=51 см.

АВ=(15+51):2=66:2=33 см.