Знайдіть периметр і площу прямокутника, діагональ якого дорівнює 13 см, а менша сторона - 5 см.


Ответы на вопрос

Отвечает Бурдужа Катя.

Ответ:

P=34см; S=60см²

Объяснение:

Нехай АВСД - прямокутник, АС=13 - діагональ, АВ=5 см.

Через те, що <В=90° (- за властивістю прямокутника, що всі його кути прям) за теоремою Піфагора знайдемо сторону ВС:

BC=√AC²-AB²=√169-25=√144=12 (якщо що "√" корінь іде як на цілу суму, а не лише на зменшуване АС).

Отже, так як протилежні сторони прямокутника рівні, знайдемо його периметр:

P=12+12+5+5=24+10=34см.

Площа прямокутника є добутком двох сусідніх сторін (ширини на довжину):

S=12×5=60 см².