Помогите решить две задачи. 1.Периметр трикутника дорівнює 84 см, Бісектриса його кута ділить

сторону на відрізки 10,5см і 17,5см.Знайти сторони тринутника 2. Бісектриса прямого кута прямокутного трикутника ділить його сторону на відрізки 60см і 45. Знайти периметр трикутника

Ответы на вопрос

Отвечает Ласынов Салават.

Объяснение:

Маємо ΔАВС, де ВВ1 - бісектриса, АВ1=10,5 см, СВ1=17,5 см.

АВ - ? ВС -  ?  АС - ?

Виходячи з властивостей бісектриси кута трикутника, маємо співвідношення:

АВ/АВ1 = ВС/СВ1

АС=10,5+17,5=28 см.; АВ+ВС=84-28=56 см

нехай АВ=х см, тоді ВС=56-х см.

х/10,5 = (56-х)/17,5;  17,5х=588-10,5х;  28х=588;  х=21.

АВ=21 см, ВС=56-21=35 см.

Відповідь: 28 см, 21 см, 35 см.

Дано: ΔАВС - прямокутний, ∠С=90°, СС1 - бісектриса, АС1=60 см, ВС1=45 см.  Р(АВС) - ?

АВ=40+60=105 см.

За властивістю бісектриси,

АС1/АС = ВС1/ВС; 60/АС = 45/ВС;  ВС=0,75 АС

Нехай АС=х см, тоді ВС=0,75х см.

За теоремою Піфагора

АВ²=АС²+ВС²;  11025=х²+0,5625х²;  11025=1,5625х²;  х²=7056;  х=84.

АС=84 см,  ВС=0,75*84=63 см.;  Р=105+84+63=252 см.

Відповідь: 252 см.