1.Встановіть вид кута між векторами a і b, якщо a(-3; -2), b(4; -3). a. прямий b. тупий c.

гострий 2.Знайдіть скалярний добуток векторів а і b, якщо a(-1; 3), b(4; 2). 3.При якому значенні х вектори a(6; 2) ї b(-5; х) перпендикулярні?

Ответы на вопрос

Отвечает Babich Platon.

Ответ:

1.b тупий.

2.=(-1)×4+3×2=-4+6=2.

3.Скалярний добуток векторів дорівнює нулю в тому випадку, якщо вони перпендикулярні.

Отже,

a \times b = 6 \times ( - 5) + 2 \times x = 0 \\   - 30 + 2x = 0 \\ 2x = 30 \\ x = 30 \div 2 \\ x = 15

При х=15,вектори a i b перпендикулярні.