СРОЧНООО ДАЮ 50 БАЛЛОВ!!!!!Даны вектор p(-3;4),d(2;2) Найдите косинус между векторами p и d


Ответы на вопрос

Отвечает Якимова Ксюша.

Ответ:Для знаходження косинуса кута між двома векторами можна скористатися формулою скалярного добутку векторів. Скалярний добуток векторів

p і

d визначається як:

=

+

p⋅d=p

x

⋅d

x

+p

y

⋅d

y

Де

p

x

 і

p

y

 - координати вектора

p (-3, 4), а

d

x

 і

d

y

 - координати вектора

d (2, 2).

Заміняючи значення, отримаємо:

=

(

3

)

(

2

)

+

(

4

)

(

2

)

p⋅d=(−3)(2)+(4)(2)

=

6

+

8

p⋅d=−6+8

=

2

p⋅d=2

Тепер вирахуємо довжини векторів

p і

d:

=

(

3

)

2

+

4

2

=

9

+

16

=

25

=

5

∣p∣=

(−3)

2

+4

2

=

9+16

=

25

=5

=

2

2

+

2

2

=

4

+

4

=

8

=

2

2

∣d∣=

2

2

+2

2

=

4+4

=

8

=2

2

Косинус кута

θ між векторами визначається за формулою:

cos

(

)

=

cos(θ)=

∣p∣⋅∣d∣

p⋅d

Підставляючи значення, отримаємо:

cos

(

)

=

2

(

5

)

(

2

2

)

cos(θ)=

(5)(2

2

)

2

cos

(

)

=

1

5

2

cos(θ)=

5

2

1

Косинус кута

θ між векторами

p і

d дорівнює

1

5

2

5

2

1

.

Объяснение: