Площа основи правильної трикутної призми дорівнює 25√3 см2. Обчислити площу бічної поверхні призми,

якщо її бічне ребро дорівнює 16 см

Ответы на вопрос

Отвечает Доронин Артём.

Ответ:

Площа бічної поверхні правильної трикутної призми може бути обчислена за допомогою формули:

S = периметр основи * висота бічної грані.

Вам відома площа основи призми (S₀ = 25√3 см²) та довжина бічного ребра (a = 16 см).

Перш за все, знайдемо сторону трикутника основи призми. Відомо, що площа рівностороннього трикутника дорівнює (a²√3) / 4, де "a" - довжина сторони. Тому:

25√3 = (a²√3) / 4.

Множимо обидві сторони на 4 та ділимо на √3:

a² = (25√3 * 4) / √3 = 100.

a = √100 = 10 см.

Тепер, коли ми знаємо довжину сторони трикутника основи (a), можемо знайти периметр основи (P) для використання у формулі:

P = 3a = 3 * 10 см = 30 см.

Тепер обчислимо площу бічної поверхні (S):

S = P * висота = 30 см * 16 см = 480 см².

Отже, площа бічної поверхні призми дорівнює 480 квадратних сантиметрів.

Отвечает Кубрак Таисия.

Відповідь: 480 см².

Пояснення:

розв'язання завдання додаю