Решите плиз две задачи С ПОШАГОВЫМИ РЕШЕНИЯМИ, сорян что задачи на мове. Кстати, с Новым 2022

Годом!!! 1. Діагональ осьового перерізу циліндра дорівнює 12 см і утворює з площиною основи кут 30 градусів. Знайдіть площу бічної поверхні правильної трикутної призми, вписаної в циліндр. 2. Висота основи правильної трикутної призми дорівнює 9 см, а бічне ребро призми - 4 см. Знайдіть площу осьового перерізу циліндра, описаного навколо даної призми.

Ответы на вопрос

Отвечает Маслова Екатерина.

Объяснение:

1

Позначемо вершини осьового перерізу АВСД, а вершини призми КМЕ і КМЕ, центр кола циліндра О і О₁. Осьовий переріз це прямокутник, а діагональ АС ділить його на 2 рівні прямокутні трикутники АВС і САД. Розглянемо ∆АСД. В ньому АД і СД катети, а АС гіпотенуза. Катети АД також є діаметром циліндра. Знайдемо АД через косинус кута. Косинус кута це відношення прилеглого до кута катета до гіпотенузи, тому:

cosСАД=АД/АС

АД=АС×cosСАД=12×cos30°=12×√3/2=

=12√3/2=63см.

Якщо діаметр АД=63см, то R=АО=ОД=АД÷2=63÷2=33см.

Основою правильної трикутної призми є правильний трикутник, в якого всі сторони та кути рівні. Знайдемо сторону цвєї основи, користуючись формулою знаходження радіуса описанного кола:

R=a/3, де а=КЕ сторона основи.

КЕ=КМ=МЕ=КМ=МЕ=КЕ=R×3=33×3==3×3=9см.

Бічне ребро призми дорівнює висоті циліндра, тому:

АВ=СД=КК₁=ММ₁=ЕЕ₁.

З АСД знайдемо висоту призми, яка також є висотою циліндра за теоремою Піфагора:

АС²=АД²+СД²

СД²=АС²АД²=12²(63)²=144–36×3=

=144–108=36;

СД=АВ=КК₁=ММ=ЕЕ=36=6см.

Так як призма прямокутна та правильна, то всі ії бічні грані рівні, тоді знайдемо площу однієї грані, наприклад КК₁ЕЕ:

Sгр=КЕ×КК=9×6=54см².

Так як всього граней 3, знайдемо площу бічної поверхні. Площа бічної поверхні – це сума всіх бічних граней призми:

Sб.=Skkee+Skkmm+Smm₁ee

Sб.=54×3=162см²

ВІДПОВІДЬ: Sб.=162см².

2

Позначемо вершини осьового перерізу АВСД, вершини призми КМЕ і К₁М₁Е₁, висоту основи МН, а центр кола циліндра О і О₁. Основою правильної трикутної призми є правильний трикутник, в якого всі сторони і кути рівні. Знайдемо сторону трикутника за формулою висоти:

МН=КЕ×3/2

добуток середніх членів пропорції дорівнює добутку крайніх:

КЕ×3=2×МН

КЕ×3=2×9

КЕ=18/3.

КЕ=КМ=МЕ=К₁М=М₁Е=К₁Е=18/√3см.

Знайдемо радіус описаного кола за формулою:

R=a/3, де а КЕ це сторона основи.

R=АО=ОД=АД÷2=18/3÷3=

=18/3×1/3=18÷3=6см.

Знайдемо діаметр АД. АД=2×R=6×2=12см.

Бічне ребро призми дорівнює висоті циліндра, тому:

АВ=СД=КК₁=ММ=ЕЕ₁. Осьовий переріз – це прямокутник АВСД, знайдемо його площу:

Sавсд=АД×АВ=12×4=48см²

ВІДПОВІДЬ: Sавсд=48см²

ОСЬОВИЙ ПЕРЕРІЗ на обох малюнках зафарбовані сірим кольором, а ПРИЗМА червоним кольором.