Срочно! Один кут паралелограма в 9 разів (-и) більший від іншого. Обчисли кути паралелограм


Ответы на вопрос

Отвечает Сургутская Кристина.

Відповідь:

∠BAD = 18°

∠ABC = 162°

Пояснення:

1) ABCD - паралелограм

  тому:

  ∠BAD = ∠BСD

  ∠ABC = ∠ADC

2) Нехай ∠BAD = ∠BCD = x

Тоді:

∠ABC = ∠ADC = 9x

3) Сума кутів паралелограма - 360°

Тоді:

∠BAD + ∠BCD + ∠ABC + ∠ADC = 360

(∠BCD = ∠BAD;    ∠ADC = ∠ABC)

2·∠BAD + 2·∠ABC = 360

(∠BAD = x;    ∠ADC = 9x)

2·x + 2·9x = 360

2x + 18x = 360

20x = 360

x = \frac {360}{20} = 18°

Тобто:

∠BAD = x = 18°

∠ABC = 9x = 162°