Записати рівняння кола, для якого AB є діаметром, якщо А(10;-8), В(0;16). ​


Ответы на вопрос

Отвечает Черницын Вася.

Відповідь:

d = √[(0 - 10)² + (16 - (-8))²]

= √[(-10)² + 24²]

= √[100 + 576]

= √676

= 26

Таким чином, радіус кола дорівнює половині довжини AB, тобто 26/2 = 13.

Центр кола буде серединою відрізка AB, тобто його координати будуть:

x-координата: (10 + 0) / 2 = 5

y-координата: (-8 + 16) / 2 = 4

Таким чином, рівняння кола буде:

(x - 5)² + (y - 4)² = 13²