У трикутнику АВС (кут С = 90•) АВ = 10 см знайдіть сторону ВС якщо АС = 6см


Ответы на вопрос

Отвечает Аникин Кирилл.

Відповідь:

ВС = 8 см.

Пояснення:

1) Трикутник АВС - прямокутний ( кут С = 90° ), АВ - гіпотенуза.

За теоремою Піфагора:

ВС^2 = АВ^2 - АС^2 = 100 - 36 = 64

ВС = 8 см.

2) Прямокутний трикутник АВС - є подібним до єгипецького трикутника з відношенням сторін 5 : 4 : 3. Коєфіцієен подобія дорівнює 2. Якщо ми помножимо на 2 сторони єгипецького трикутника, то отримаємо відношення сторін: 10 : 8 : 6. Відповідно якщо АВ = 10 см., АС = 6 см., то ВС = 8 см.