Висота BD трикутника ABC поділяє сторону AC на відрізки AD і DC, AB = 12 см, кут A = 60°, кут CBD =

45°. Знайдіть сторону AC трикутника.​

Ответы на вопрос

Отвечает Маркинцевичь Юля.

Відповідь:

6(\sqrt{3} + 1)

Пояснення:

1. За озн. прямокутного трикутника:

   трикутники ABD і CBD - прямокутні.

2. sin A = sin 60° = \sqrt{3} / 2

3. sin A = DB/AB тому DB = sin A * AB = (\sqrt{3}/2)*12 = 6\sqrt{3} см.

4. tg CBD = tg 45° = 1

5. tg CBD = DC/DB тому DC = tg CBD * DB = 6\sqrt{3}

6. AD = DB / tg A = (6\sqrt{3})/\sqrt{3} = 6 см.

7. AC = AD + DC = 6 + 6\sqrt{3} = 6(\sqrt{3} + 1)