Дано точки К(3;-2), P(7:12), T(-5; 4). Запишіть формули паралельного перенесення, при якому образом

точки ке середина відрізка РТ.​

Ответы на вопрос

Отвечает Бабенко Настя.

Відповідь:

Пояснення:

Щоб знайти формули паралельного перенесення, при якому образом точки К стане серединою відрізка РТ, потрібно враховувати зсув, який приводить до переходу від точки К до середини відрізка РТ.

Спочатку знайдемо координати середини відрізка РТ. Для цього використаємо формули для знаходження середини відрізка:

x = (x₁ + x₂) / 2

y = (y₁ + y₂) / 2

Підставимо координати точок P(7, 12) і T(-5, 4) і знайдемо координати середини відрізка РТ:

x = (7 + (-5)) / 2 = 1

y = (12 + 4) / 2 = 8

Тепер, коли ми знаємо координати середини відрізка РТ, можемо записати формули паралельного перенесення:

x' = x + a

y' = y + b

де (x', y') - нові координати точки К, (x, y) - координати середини відрізка РТ, а і b - параметри зсуву по осях Ox і Oy відповідно.

Отже, формули паралельного перенесення будуть:

x' = 1 + a

y' = 8 + b

Значення параметрів a і b можуть бути різними, оскільки існує безліч паралельних перенесень, що перетворюють точку К в середину відрізка РТ.