Допоможіть!Дуже треба! сторони паралелограма дорівнюють 4 см і 10 см а один із кутів 30 градусів.

знайти меншу діагональ​

Ответы на вопрос

Отвечает Тараканов Миша.

Дано АВСЕ - паралелограм, АВ=4 см, АЕ=10 см, ∠А=30°. Знайти ВЕ.

За теоремою косинусів

ВЕ²=АВ²+АЕ²-2*АВ*АЕ*cosA=16+100-80*√3/2=116-40√3

ВЕ=√(116-40√3) см≈6,84 см.