Геометрия за 7 клас, помогите решить 2 задачки. 20 БАЛЛОВ 1. Відрізок, довжина якого дорівнює а,

поділили на п"ять рівних відрізків. Знайдіть відстань між серединами крайніх відрізків Отрезок, длина которого равна а, разделили на пять равных отрезков. Найдите расстояние между серединами крайних отрезков 2. Точка D - середина відрізка МК МК = 16 см. На прямій МК знайдіть усі точки Y такы, що МY + KY + DY = 30 см Точка D - середина отрезка МК МК = 16 см. На прямой МК найдите все точки Y такие, что МY + KY + DY = 30 см

Ответы на вопрос

Отвечает Сафронова Жанна.

Ответ:

1. L = 0,8а

2. 1) MY=2 см ( точка Y лежить зліва від точки М на відстані 2 см)

KY=18 см

DY=10 см

2) MY=18 см

KY=2 см ( точка Y лежить зправа від точки К на відстані 2 см)

DY=10 см

Объяснение:

1. Довжина кожного утвореного відрізка дорівнює \frac{1}{5}а

тоді середина такого відрізку дорівнює \frac{1}{10}а

Знаходимо відстань між серединами крайніх відрізків:

L = \frac{1}{5}а+\frac{1}{5}а+\frac{1}{5}а+\frac{1}{10}а+\frac{1}{10}а = \frac{2}{10}а+\frac{3}{5}а = \frac{2}{10}а+\frac{6}{10}а = \frac{8}{10}а = 0,8а

2. Оскыльки МY + KY=16 см, якщо Y лежить на даному выдрізку, а відстань від кінця до середини відрізку 8 смб тоді точка Y лежить на прямій за відрізком

Є 2 випадки, що задовільняють умову задачі:

1) MY=2 см ( точка Y лежить зліва від точки М на відстані 2 см)

KY=18 см

DY=10 см

2) MY=18 см

KY=2 см ( точка Y лежить зправа від точки К на відстані 2 см)

DY=10 см