Основою прямої призми, діагоналі якої дорівнюють 10 см і 16 см, є ромб. Знайдіть сторону основи

призми, якщо її висота дорівнює 4 см.

Ответы на вопрос

Отвечает Асылова Альбина.

Проекции диагоналей призмы на основание - это диагонали основания.

d1 = √(10² - 4²) = √(100 - 16) = √84 = 2√21 см.

d2 = √(16² - 4²) = √(256 - 16) = √240 = 4√15 см.

Получаем ответ:

a = √(d1/2)² + (d2/2)²) = √21 + 4*15) = √81 = 9 см.