Знайдіть площу рівнобедреної трапеції з основами 2 см і 8 см та гострим кутом 30​


Ответы на вопрос

Отвечает Гайсин Арсений.

проведемо висоти BK і СН

КВСН - прямокутник,ВС = КН= 2 см

АК=НД=3 см

розглянемо трикутник ВКА - прямокутний

за тангенсом кута ВАК= 30 знаходимо ВК

tg30=BK/AK

ВК=√3×3/3=√3 см

площа = ВС +АД/2 × ВК

площа = 2+8/2×√3= 5√3 см^2