Көмек керек шығарып беріңіздерші өтініш 3-жаттығу Дұрыс пирамиданың табаны –диагональдары 6 дмге

тең квадрат және пирамиданың биіктігі 15 дм. Пирамиданың көлемін тап. 

Ответы на вопрос

Отвечает Урванцева Ярослава.

Объяснение:

d=6 дм

h=15дм

т.к V - ?

пирамида табаны квадрат,

квадрат диагоналі мына формуладан

d=а√2 мұнда а квадраттың қабырғасының ұзындығы

а=d/√2=6/√2 дм

табан ауданы

Sтаб=а²=( 6/√2)²=36/2=18 дм²

пирамида көлемі

V=1/3 × Sтаб×h=1/3 ×18×15=90 дм³