У конуса твірна дорівнює 10 см і утворює з площиною основи кут 30°. Знайти радіус сфери описаної

навколо конуса.

Ответы на вопрос

Отвечает Мелькина Вероника.

Точка О-центр описаного кола з радіусом R=АО.

ΔАВС осьовий переріз конуса. АВ=ВС. ΔАВС рівнобедрений. BC медіана, висота.

ΔВНС прямокутний. ВН =5(см) (лежить навпроти кута 30°). НС=ВC·cos30°=10 √3 /2=5√3(см)

Площа трикутника АВС SΔ=5√3·5/2=25√3/2 (см²).

R=abc/(4S)

R=(5·5·5√3·2)/(4·25·√3)=2,5 (см)