довжини сторін AB та BC прямокутника ABCD відносяться як 2 до 5 а його периметр дорівнює 28 см

визначте довжину бічної сторони цього прямокутника ​

Ответы на вопрос

Отвечает Попова Лера.

Ответ:

Довжина прямокутника 10 (см)

Объяснение:

Довжини сторін AB та BC прямокутника ABCD відносяться як 2 до 5, а його периметр дорівнює 28 см. Визначте довжину бічної сторони цього прямокутника.

  • Прямокутник це паралелограм, у якого всі кути прямі.
  • Протилежні сторони прямокутника рівні.

Тому периметр прямокутника обчислюється за формулою:

P = 2(a+b),

де а - ширина прямокутника, b - його длина.

Довшу сторону прямокутника називають довжиною прямокутника, а коротшу - шириною прямокутника.

РІШЕННЯ

Дано: ABCD - прямокутник. AB:BC=2:5. P(ABCD)=28см.

Знайти: довжину прямокутника ABCD.

Нехай AB=2х (см), BC=5х (см), тоді:

2(2х+5х)=28

7х=14

х=2

AB=2•x=2•2=4(см), ВС=5•х=5•2=10(см),

ВС>АВ, тому довжина прямокутника дорівнює 10 (см).

#SPJ5