Один з катерів прямого кутного трикутника дорівнює 12 см,а інший - на 8 см менший за

гіпотенузу.Знайдіть периметр трикутника.

Ответы на вопрос

Отвечает Войткевич Таня.

Ответ:

30см

Объяснение:

Нехай х - гіпотенуза, тоді довжина другого катета дорівнює х-8

за т. Піфагора запишемо рівняння

х²=12²+(х-8)²

х²=144+х²-16х+64

16х=208

х=13см

перший катет дорівнює 12

другий катет х-8=13-8=5

гіпотенуза дорівнює х=13

отже Периметр Р=12+13+5=30см