из санкт - петербурга в кронштат в 12 часов дня вышел парахд и прошел все расстояние между этими

городами за 1 1\2 часа по дороге он встретил другой параход вышедший из кронштата в санкт петербург в 12 часов 18 минут и шедший со скоростью в 1 1\4 раза большей чем первый в которому часу произошла встреча обоих пароходов

Ответы на вопрос

Отвечает Басаров Арнур.

Відповідь:

12 год 50 хв

Покрокове пояснення:

τ1=12 год, τ2=12 год 18 хв, v2=5v1/4

Нехай відстань між містами S, тоді час, за який 1 пройде цю відстань  t1=S/v1, v1=S/t1. Якщо вони рухаються один назустріч одному, відносна швидкість 1 відносно 2 v=v1+v2=9*v1 /4. Але оскільки 2 вийшов пізніше, то за цей час 1 пройде відстань S1=v1*(τ2-τ1). Тоді відстань між цими пароплавами в момент виходу 2 пароплава- S2=S-S1. Тому вони зустрінуться за час t=S2/v. Підставляючи попередні формули у останню, отримаємо t=4*(t1-τ2+τ1)/9=4*(90хв-18хв)/9=32 хв після початку руху другого пароплава, тобто о 12 год 50 хв