Знайти периметр паралелограма АВСD, якщо бісектриса кута А ділить сторону ВС на відрізки 5 см і 12

см. Скільки розв'язків має задача?​

Ответы на вопрос

Отвечает Карпов Саша.

Ответ:

а) 44 см  б) 54 см.

Объяснение:

Задача має 2 розв"язки.

а) Дано: АВСD  - паралелограм, АЕ - бісектриса, ВЕ=5 см,  СЕ=12 см. Знайти Р.

Бісектриса кута паралелограма відсікає від нього рівнобедрений трикутник, тому ΔАВЕ - рівнобедрений, АВ=ВЕ=5 см.

АВ=СD=5 см.

ВС=ВЕ+СЕ=5+12=17 см.

АD=ВС=17 см.

Р=5+17+5+17=44 см

б) Дано: АВСD  - паралелограм, АЕ - бісектриса, ВЕ=12 см,  СЕ=5 см. Знайти Р.

Бісектриса кута паралелограма відсікає від нього рівнобедрений трикутник, тому ΔАВЕ - рівнобедрений, АВ=ВЕ=12 см.

АВ=СD=12 см.

ВС=ВЕ+СЕ=5+12=17 см.

АD=ВС=17 см.

Р=12+17+12+17=54 см