Знайдіть суму членів арифметичної прогресії (An), якщо A4=33, A15=88, n=30


Ответы на вопрос

Отвечает Дербенёва Юлиана.

\left \{ {{a_{4} =33} \atop {a_{15} =88}} \right.\\\\-\left \{ {{a_{1} +3d}=33 \atop a_{1}+14d=88 }} \right.\\-------\\-11d=-55\\d=5\\a_{1}=33-3d=33-3*5=18\\n=30\\\\S_{30}=\frac{2a_{1}+29d }{2}*30=(2a_{1}+29d)*15=(2*18+29*5)*15=(36+145)*15=181*15=2715