2. Катер пролив 18 км за течією річки та повернувся назад,витративши на шлях за течією на 48 хв

менше, ніяк на шляхпроти течії. Знайдіть власну швидкість катера, якщо швид-кість течії річки дорівнює 3 км/год.​

Ответы на вопрос

Отвечает Смирнов Евгений.

Ответ:

Объяснение:

Приймаємо за х власну швидкість катера,тому  швидкість його за течією

х+3  , а час  18/х+3.  Швидкість його проти течії  х-3,а час 18/х-3.Переведем 48 хв. у десятковий дріб: 48:60=0,8

18/х-3  -  18/х+3=0,8

18(х+3)-18(х-3)=0,8(х²-9)

18х+54-18х+54=0,8х²-7,2

108+7,2=0,8х²

115,2=0,8х²

х²=115,2:0,8

х²=144

х=√144

х=12 км/год.​-власна швидкість катера .