Егер шаршынын кабыргасы 7 см-ге арттырса, онда шаршы ауданы 301см(квадрат)-ка артады.Шаршынын

периметрин есептениз. Пожалуйста помогите буду благодарна

Ответы на вопрос

Отвечает Доровский Алексей.
Х - узындыгы, у - ауданы
Отвечает Тыслюк Самуил.
Біз х деп шаршының бастапқы қабырғасының өлшемі деп алайық. Сонда қабырға ұзындығы 18 см. Ал периметр 18*4=72см
( {x + 7})^{2}  =  {x}^{2}  + 301 \\  {x}^{2}  + 14x +  {7}^{2}  =  {x}^{2}  + 301 \\ 14x + 49 = 301 \\ 14x = 301 - 49 \\ 14x = 252 \\ x = 18 \\  ({18 + 7})^{2}  =  {18}^{2}  + 301 \\  {25}^{2}  = 324 + 301 \\ 625 = 625