З пункту А в пункт В вийшов пішохід. Через 1 годину назустріч йому з пункту В виїхав велосипедист.

Відстань між пунктами дорівнює 51 км. Відомо, що швидкість велосепидиста на 13 км/год більша за швидкість пішохода. Знайдіть швидкість велосипедиста і швидкість пішохода, якщо до зустрічі пішохід був у дорозі 3 год.

Ответы на вопрос

Отвечает Дальникова Мария.
Пішохід був у дорозі до зустрічі 3 год, велосипедист 3-1=2 год. Нехай швидкість пішохода х км\год, тоді швидкість велосипедсти х+13 км\год. До зустрічі пішохід пройшов 3х км, велосипедст проїхав 2(х+13)=2х+26 км. За умовою задачі складаємо рівняння:
3х+(2х+26)=51
3х+2х+26=51
5х+26=51
5х=51-26
5х=25
х=25:5=5
х+13=5+13=18
відповідь: швидкість пішохода 5 км\год, швидкість велосипедиста 18 км\год