Спростіть вираз та знайдіть його значення (9-4у^2)/(4у^2-6у+9)÷(3-2у)/(8у^3+27) , якщо у= -1/2​


Ответы на вопрос

Отвечает Корзунова Юлия.

Ответ:

 \frac{9 - 4 {y}^{2} }{4 {y}^{2} - 6y + 9 }  \div  \frac{3 - 2y}{8 {y}^{3} + 27 }  =  \\  \frac{(3 - 2y)(3 + 2y)}{4 {y}^{2} - 6y + 9 }  \times  \frac{(2y + 3)(4 {y}^{2} - 6y + 9) }{3 - 2y}  =  \\ (3  + 2y)(2y + 3) = (3 + 2y)^{2}  =  \\ 4 {y}^{2}  + 12y + 9 =  \\ y =  -  \frac{1}{2}  \\ 4   \times ( -  \frac{1}{2} )^{2}  + 12 \times ( -  \frac{1}{2} ) + 9 =  \\ 4  \times   \frac{1}{4}   - 12  \times  \frac{1}{2}  + 9 =  \\ 1 - 6 + 9 = 4