Відомо, що для подолання 162 км у стоячій воді те- плоходу потрібно на 3 год більше, ніж для

подолан-ня 72 км проти течії річки. Туристи подолали на цьо-му теплоході 60 км проти течії цієї річки і 54 км в сто-ячій воді за 4 год 30 хв. 1) Чому дорівнює власна швид-кість теплохода? 2) Скільки часу знадобиться турис-там, щоб подолати цією самою річкою 27 км на плоту?​

Ответы на вопрос

Отвечает Шидловский Данил.

Объяснение:

4 часа 30 минут=4,5 часа.

Пусть скорость теплохода = х км/ч, а скорость течения реки -у км/ч. ⇒

\left \{ {{\frac{162}{x}-\frac{72}{x-y}=3  } \atop {\frac{60}{x-y}+\frac{54}{x} =4,5 }} \right. .

Пусть 12/(x-y)=t,  54/x=v.     ⇒

\left \{ {{3v-6t=3\ |;3} \atop {5t+v=4,5}} \right. \ \ \ \ \left \{ {{v-2t=1} \atop {5t+v=4,5}} .\right.

Вычитаем из второго уравнения первое:

7t=3,5\ |:7\\t=0,5\ \ \ \ \Rightarrow\\\frac{12}{x-y}=0,5\ |:2\\x-y=24.\\ v-2*0,5=1\\v-1=1\\v=2\\\frac{54}{x}=2\ |:2\\\frac{27}{x}=1\\x=27\ \ \ \ \Rightarrow\\27-y=24\\y=3.

Ответ: скорость теплохода 27 км/ч, скорость течения реки 3 км/ч.