Перший член геометричної прогресії 8, а знаменник - 0.5.Обчисліть суму перших шести членів

прогресії А)15.75 Б)126 В)15.5 Г)15

Ответы на вопрос

Отвечает Родионов Кирилл.

Відповідь:      A) 15,75 .

Пояснення:

  ( bₙ ) :   b₁ = 8 ;   q = 0,5 .

     S₆ = b₁( 1 - q⁶ )/( 1 - q ) = 8 *( 1 - 0,5⁶ )/( 1 - 0,5 ) = 8 * ( 1 - 1/64 )/0,5 =

          = ( 8 * 63/64 )/0,5 = 63/4 = 15,75 ;    S₆ = 15,75 .