Розв'яжiть методом пiдстановки систему рiвнянь: 3x-3y=8, 2x-y=6.


Ответы на вопрос

Отвечает Анищенко Никита.

Ответ:

Виразимо змінну y через x у другому рівнянні:

2x - y = 6

Зараз віднімемо 2x від обох боків рівняння:

-y = -2x + 6

y = 2x - 6

Виразимо значення y через x.Підставимо це значення в перше рівняння:

3x - 3(2x - 6) = 8

3x - 6x + 18 = 8

-3x + 18 = 8

-3x = 8 - 18

-3x = -10

x = -10 / -3

x = 10/3

Щоб знайти значення y, підставимо x = 10/3 у вираз, який ми виразили раніше:

y = 2(10/3) - 6

y = 20/3 - 18/3

y = 2/3

Розв'язок системи рівнянь методом підстановки є

x = 10/3 і y = 2/3.