Розв'язати неповне квадратне рівняння: 1) 9x²2-4=0; 2) 5x²2 + 8x = 0​


Ответы на вопрос

Отвечает Рябинина Полина.

1 Для розв'язання рівняння 9x^2 - 4 = 0 спочатку перенесемо константу -4 на ліву сторону рівняння, отримаємо:

 2 9x^2 = 4

Далі, поділимо обидві сторони на 9:

x^2 = 4/9

Щоб знайти x, візьмемо квадратний корінь обох сторін:

x = ±2/3

Таким чином, розв'язками рівняння є x = 2/3 та x = -2/3.

 2 Для розв'язання рівняння 5x^2 + 8x = 0 спочатку винесемо знак x як спільний множник:

 3 x(5x + 8) = 0

Отримали добуток двох множників, що дорівнює нулю. Тоді або перший, або другий множник дорівнює нулю:

x = 0 або 5x + 8 = 0

З другого рівняння знаходимо x:

5x + 8 = 0

5x = -8

x = -8/5

Таким чином, розв'язками рівняння є x = 0 та x = -8/5.

Отвечает Скобелева Олеся.

9x²2-4=0

Розкривши дужки, маємо:

(3x√2)² - 2² = 0

(3x√2 + 2)(3x√2 - 2) = 0

Отримали дві рівності:

3x√2 + 2 = 0 або 3x√2 - 2 = 0

Розв'язуючи першу рівність, отримаємо:

3x√2 = -2

x = -2 / (3√2)

Розв'язуючи другу рівність, отримаємо:

3x√2 = 2

x = 2 / (3√2)

Отже, розв'язками неповного квадратного рівняння 9x²2-4=0 є:

x₁ = -2 / (3√2), x₂ = 2 / (3√2)

5x²2 + 8x = 0

Звідси можна винести спільний множник x:

x(5x + 8) = 0

Отже, маємо дві рівності:

x = 0 або 5x + 8 = 0

Розв'язуючи першу рівність, отримаємо:

x = 0

Розв'язуючи другу рівність, отримаємо:

5x = -8

x = -8 / 5

Отже, розв'язками неповного квадратного рівняння 5x²2 + 8x = 0 є:

x₁ = 0, x₂ = -8/5