При яких значеннях параметра a рівняння sin2x = a + 1 має розв'язки знайдіть ці розв'язки.​


Ответы на вопрос

Отвечает Григорьевич Лев.

Для розв'язання цієї задачі, ми повинні спочатку перетворити рівняння sin2x = a + 1 у форму, в якій ми можемо знайти значення параметра a, для яких воно має розв'язки.

Ми можемо скористатися тригонометричним тотожністю для sin2x: sin2x = 2sinxcosx.

Тоді рівняння sin2x = a + 1 можна переписати як 2sinxcosx = a + 1.

Далі, ми можемо використати тригонометричну тотожність для добутку sinxcosx: sinxcosx = 1/2 sin2x.

Тоді рівняння 2sinxcosx = a + 1 можна переписати як sin2x = (a + 1)/2.

З цього випливає, що рівняння sin2x = a + 1 має розв'язки, коли (a + 1)/2 знаходиться в діапазоні від -1 до 1, оскільки значення sin2x належать цьому діапазону.

Отже, ми маємо нерівність -1 ≤ (a + 1)/2 ≤ 1, яку ми можемо розв'язати для параметра a:

-1 ≤ (a + 1)/2 ≤ 1

-2 ≤ a + 1 ≤ 2

-3 ≤ a ≤ 1

Тому розв'язки рівняння sin2x = a + 1 залежать від значення параметра a в діапазоні [-3, 1].

Щоб знайти ці розв'язки, ми можемо використовувати різні методи, такі як метод графіків або чисельне інтегрування.