√(-1,07)²1/2√24² √3⁸×5²​


Ответы на вопрос

Отвечает Крутских Андрей.

Відповідь:

  1. 1,07
  2. 12
  3. 2025

Розв'язання: розв'язання у вкладеному файлі.

Пояснення:

Розберемо кожен вираз поетапно.

1) √(-1,07)².

  1. Парний степінь від'ємного завжди буде додатним числом, тому розкриємо дужки: √(-1,07)² = √1,07²
  2. Потрібно спростити корінь, але він не має степеня. Згадаємо, що якщо він немає степеня, то корінь автоматично дорівнюватиме 2: √1,07² = \sqrt[2]{1,07^{2} }.
  3. Скоротимо степінь і показник степеня на 2 і отримаємо 1,07.

Відповідь: 1,07.

2) 1/2√24².

  1. 1/2√24² = 1/2 * √24². Скоротимо, так як ми робили це в попередньому виразі.  Корінь не має степеня, а отже, його степінь дорівнює 2: √24² = \sqrt[2]{24^{2} } = 24.
  2. Помножимо: \frac{1}{2} * 24 = \frac{1}{2} * \frac{24}{1} = 12.

Відповідь: 12.

3) √3⁸×5²​

  1. Знову, спростимо вираз. √3⁸. Корінь не має степеня, а отже, його степінь дорівнює 2. Отримаємо: √3⁸ = \sqrt[2]{3^{8} } = 3^4.
  2. Далі скористаємося властивістю степенів. Одна з властивостей виглядає так: {a^{m}} ^{n}    = a^{mn}. Згадаємо, що 4=2*2 і подамо 3^4 у наступному вигляді: 3^4 = {3^{2}} ^{2}.
  3. Далі застосуємо ще одну властивість степенів - a^{x} * b^{x} = (ab)^{x}. Отримаємо: {3^{2}}^{2}  =(3^2*5)^2 = (9*5)^2 = 45^2 = 2025.

Відповідь: 2025.