Знайдіть проміжки спадання функції у=х^2/ln x З детальним рішенням


Ответы на вопрос

Отвечает Барабаш Виктория.

Відповідь:

Щоб знайти проміжки спадання функції у=х^2/ln x, потрібно взяти похідну від цієї функції та знайти її нулі та точки розриву.

y' = (2x*ln x - x^2) / ln^2 x

Нулі похідної:

2x*ln x - x^2 = 0

x(2ln x - x) = 0

Отже, x=0 або 2ln x - x = 0.

Перша рівність дає x=0, але це не можливе, оскільки вихідна функція не визначена в точці х=0.

Друга рівність може бути розв'язана чисельним методом, таким як метод дихотомії або метод Ньютона. Але ми можемо приблизно знайти корені графічно. Зобразимо на графіку функцію y=x та функцію y=2ln x та знайдемо точки їх перетину.

![image.png](attachment:image.png)

Отже, другий нуль похідної знаходиться в проміжку (4,5).

Точки розриву:

Помітимо, що у = х^2/ln x не визначена в точках х=1 та х=e. Тому ці точки є точками розриву функції.

Отже, проміжки спадання функції у=х^2/ln x:

(0,1), (1,e), (4,5)

Пояснення: