4. Для 230 учасників семінару приготували гарячі напої - чай, каву й какао. Скільки чашок кожного

напою було приготовлено, яКщо кіль- кість чашок кави становила 75 % від кількості чащок чаю, а какао приготували на 20 чашок менше, ніж кави?

Ответы на вопрос

Отвечает Наумова Анна.

Ответ:

було приготовлено 100 чашок чаю, 75 чашок кави і 55 чашок какао.

Объяснение:

Позначимо кількість чашок чаю через x. Тоді кількість чашок кави становитиме 75% від x, тобто 0.75x, а кількість чашок какао буде на 20 менше від кількості кави, тобто 0.75x - 20.

Загальна кількість чашок напоїв становитиме суму кількостей кожного напою, тобто x + 0.75x + (0.75x - 20) = 2.5x - 20.

Ця кількість повинна бути рівна 230 (за умовою задачі), тому ми можемо записати рівняння:

2.5x - 20 = 230

Розв'язуючи його, маємо:

2.5x = 250

x = 100

Отже, було приготовлено 100 чашок чаю, 75% від цього - 75 чашок кави, і на 20 менше від цього - 55 чашок какао. Перевіримо:

100 + 75 + 55 = 230

Відповідь: було приготовлено 100 чашок чаю, 75 чашок кави і 55 чашок какао.