Між числами 5 і 1 вставте сім таких чисел, щоб вони разом з даними числами утворювали арифметичну

прогресію

Ответы на вопрос

Отвечает Golub Julia.

Формула арифметичної прогресії для n-го числа:

a_n = a_1 + d(n-1)

З нашої умови задачі:

а_1=5, a_n=1, n=7+2=9 (7 чисел невідомі і 2 числа відомі)

Підставляємо у формулу та розвязуємо рівняння:

1 = 5 + d(9-1)

8d= -4

d= -4:8

d= -0,5

a_n+1 = a_n + d, тому між числами 5 і 1 треба вставити такі сім чисел:

а_2 = a_1 + d = 5 + (-0,5) = 4,5

а_3 = a_2 + d = 4,5 + (-0,5) = 4

а_4 = a_3 + d = 4 + (-0,5) = 3,5

а_5 = a_4 + d = 3,5 + (-0,5) = 3

а_6 = a_5 + d = 3 + (-0,5) = 2,5

а_7 = a_6 + d = 2,5 + (-0,5) = 2

а_8 = a_7 + d = 2 + (-0,5) = 1,5

Відповідь: 4,5; 4; 3,5; 3; 2,5; 2; 1,5.

Отвечает Zurey Toma.

Ответ:

4,5; 4; 3,5; 3; 2,5; 2; 1,5

Объяснение:

1. Если между числами 5 и 1 вставить семь других чисел, то всего в последовательности будет девять членов.

а1 = 5, а9 = 1.

2. Распишем а9:

а9 = а1 + 8d

По условию

1 = 5 + 8d

- 4 = 8d

d = - 0,5

3. Прибавляя - 0,5 к каждому предыдущему числу, найдём все недостающие члены последовательности:

5 - 0,5 = 4,5;

4,5 - 0,5 = 4;

4 - 0,5 = 3,5;@

3,5 - 0,5 = 3;

3 - 0,5 = 2,5;

2,5 - 0,5 = 2;

2 - 0,5 = 1,5;

1,5 - 0,5 = 1.

Итак, семь вставленных чисел такие:

4,5; 4; 3,5; 3; 2,5; 2; 1,5.