Катер у стоячій воді має швидкість 18 км за год. швидкість течії 2км за год. знайдіть відстань між

2 пристанями,якщо рейс туди і назад катер пройшов за 9 год . ДОПОМОЖІТЬ БУДЬ ЛАСКА РІВНЯННЯМ!!!!​

Ответы на вопрос

Отвечает Калачёва Настя.

Розв'язання:

Нехай відстань між двома пристанями х км,

тоді катер за течією річки йшов х/(18+2) годин, а проти течії - х/(18-2) годин. Оскільки рейс туди і назад катер пройшов за 9 годин, то можна скласти рівняння:

 \frac{x}{18 + 2}  +  \frac{x}{18 - 2}  = 9

 \frac{x}{20}  +  \frac{x}{16}  = 9

 \frac{16x + 20x}{20 \times 16}  = 9

 \frac{36x}{320}  = 9 \:  \:  \:  \: |  \times  \frac{1}{9}

 \frac{4x}{320}  = 1

4x = 320

x =  \frac{320}{4}

x = 80

Отже, відстань між двома пристанями 80 км.

Відповідь: 80 км.