Срочно помогите, дам 50 балов Розвьяжіть рівння за формулой Вієтта х²-5х-14=0


Ответы на вопрос

Отвечает Бродский Иосиф.

Ответ:

За формулою Вієтта, сума коренів рівняння ax²+bx+c=0 рівна -b/a, а добуток коренів рівняння дорівнює c/a.

У нашому випадку, a = 1, b = -5, c = -14.

Отже, сума коренів рівняння х²-5х-14=0 дорівнює -(-5)/1 = 5.

Добуток коренів рівняння х²-5х-14=0 дорівнює (-14)/1 = -14.

Тепер можна знайти значення кожного кореня окремо. Знайдемо перший корінь:

(-b + √(b²-4ac)) / 2a = (5 + √(5²-4*1*(-14))) / 2*1 = (5 + √81) / 2 = (5 + 9) / 2 = 7

Тепер знайдемо другий корінь:

(-b - √(b²-4ac)) / 2a = (5 - √(5²-4*1*(-14))) / 2*1 = (5 - √81) / 2 = (5 - 9) / 2 = -2

Таким чином, розв'язок рівняння х²-5х-14=0 за формулою Вієтта є х₁ = 7 і х₂ = -2.

Объяснение:

лови браточек

Отвечает Сорока Діана.

Ответ: x1= -2

x2= 7

Объяснение: x² - 5x -14 =0

зносим 2 значення вниз, 14 переписуємо з -, а 5 зносимо з плюсом

і тепер по даблиці множення думаємо які цифри даюсь в добутку 14

наприклад 2 і 7

а тепер підставляємо до одного числа знак мінус щоб при відніманні вийшло +5

тому ми підставили до 2 -

7-2=5

тому х1=-2 а х2=7

чювак зверху написав по дискримінанту, а тут по вієту