Нехай X1 і X2 корені рівняння x² + 5 x - 7 = 0 не розв'язуючи рівняння знайдіть значення виразу а)

х²1 + x²2 б) 1/x1 + 1/х2 дам 50​

Ответы на вопрос

Отвечает Беркут Александр.

По теореме Виета:

{x}^{2}   + bx + c = 0\\ x_{1}  +  x_{2} =   - b\\ x_{1} x_{2} = c

 {x}^{2}  + 5x - 7 = 0 \\ x_{1}  +  x_{2} =  - 5 \\ x_{1} x_{2} =   - 7 \\  \\  {x_{1}}^{2}  +  {x}_{2}^{2}  =  {x_{1}}^{2}  + 2x_{1}x_{2} + x {_{2}}^{2}  - 2x_{1}x_{2} =  \\  = (x_{1} + x_{2}) {}^{2}  - 2x_{1}x_{2} = ( - 5) {}^{2}  - 2 \times ( - 7) =  \\  = 25 + 14 = 39 \\  \\  \frac{1}{x_{1}}  +  \frac{1}{x_{2}}  =  \frac{x_{2} + x_{1}}{x_{1}x_{2}}  =  \frac{ - 5}{ - 7}  =  \frac{5}{7}