ДУЖЕ ТЕРМІНОВО, РОЗВ'ЯЖІТЬ БУДЬ ЛАСКА РІВНЯННЯ (X²-4X)²-2(X²-4X)-15=0


Ответы на вопрос

Отвечает Тимергалиев Алмаз.

Для розв'язання цього рівняння спочатку зробимо заміну y = x² - 4x. Тоді маємо:

y² - 2y - 15 = 0

y₁ = 5, y₂ = -3

x² - 4x = 5 або x² - 4x = -3

(x - 2)² - 1 = 0 або (x - 2)² = 4

x₁ = 1, x₂ = 3 або x₁ = 0, x₂ = 4

x₁ = 1, x₂ = 3, x₃ = 0, x₄ = 4.