Знайдіть суму дванадцяти перших членів арифметичної прогресії (аn), якщо а1 = -2 і d = 3.​


Ответы на вопрос

Отвечает Киселёва Ульяна.

Відповідь:

Пояснення:

Для знаходження суми перших n членів арифметичної прогресії із першим членом а1 та різницею d можна скористатися формулою:

Sn = (n/2) * [2a1 + (n-1)d]

У даному випадку, а1 = -2 та d = 3, тому:

S12 = (12/2) * [2(-2) + (12-1)3]

= 6 * (-4 + 33)

= 6 * 29

= 174

Отже, сума дванадцяти перших членів арифметичної прогресії (аn) дорівнює 174.