Допоможіть будь ласка!! Знайдіть міри центральної тенденції заданої вибірки: 2, 10, 3, 7, 5, 3,

12, 2, 5, 7, 3, 10.

Ответы на вопрос

Отвечает Пономарёв Данил.

Ответ:

  1. Є вибірка: 2, 10, 3, 7, 5, 3, 12, 2, 5, 7, 3, 10.
  2. Упорядкуємо її: 2, 2, 3, 3, 3, 5, 5, 7, 7, 10, 10, 12.
  3. Визначимо її числові характеристики:

Мода — значення елемента вибірки, яке зустрічається частіше за інші.

  • 3 (3 рази).

Медіана — серединне значення впорядкованого ряду значень випадкової величини.

  • (5 + 5)/2 = 5.

Розмах — різниця між найбільшим і найменшим значеннями величини у вибірці.

  • 12 - 2 = 10.

Середнє значення — середнє арифметичне всіх чисел ряду даної вибірки.

  • (2 × 2 + 3 × 3 + 5 × 2 + 7 × 2 + 10 × 2 + 12)/12 = 5,75.