8. Знайдіть міри центральної тенденції заданої вибірки: 7, 1, 3, 3, 5, 6, 2, 12, 3, 0, 2, 3, 7, 0. ​


Ответы на вопрос

Отвечает Самсонов Тимур.

Середнє:

Сума всіх чисел у вибірці = 7 + 1 + 3 + 3 + 5 + 6 + 2 + 12 + 3 + 0 + 2 + 3 + 7 + 0 = 52

Кількість елементів у вибірці = 14

Середнє арифметичне = сума / кількість = 52 / 14 ≈ 3.71

Медіана:

Спочатку потрібно впорядкувати вибірку по зростанню: 0, 0, 1, 2, 2, 3, 3, 3, 3, 5, 6, 7, 7, 12.

Кількість елементів у вибірці - 14. Оскільки це парна кількість, медіана буде середньою значеннями двох центральних елементів, тобто (3+5)/2=4.

Мода:

Найчастіше зустрічаються числа 3 і 7 у вибірці, які зустрічаються по 3 рази, тому в цій вибірці є дві моди.

Отже, міри центральної тенденції для цієї вибірки:

середнє арифметичне ≈ 3.71

медіана = 4

мода - 3 і 7