Знайдіть кут між прямими AB і CD якщо A(3;-1;3), B(3;-2;2), C(2;2;3), D(1;2;2).​


Ответы на вопрос

Отвечает Лодди Денис.

Ответ:

Щоб знайти кут між прямими AB і CD, нам потрібно знайти вектори, що задають ці прямі, і використовувати формулу для кута між векторами.

Вектор AB можна знайти, віднімаючи координати точки A від координати точки B:

AB = (3 - 3, -2 - (-1), 2 - 3) = (0, -1, -1)

Вектор CD можна знайти, віднімаючи координати точки C від координати точки D:

CD = (1 - 2, 2 - 2, 2 - 3) = (-1, 0, -1)

Тепер ми маємо вектори AB і CD. Щоб знайти кут між ними, можемо використати формулу для косинуса кута між векторами:

cos(θ) = (AB · CD) / (||AB|| * ||CD||)

Де "·" позначає скалярний добуток векторів, а "|| ||" позначає довжину вектора. В нашому випадку:

AB · CD = (0 * -1) + (-1 * 0) + (-1 * -1) = 1

||AB|| = √(0^2 + (-1)^2 + (-1)^2) = √(0 + 1 + 1) = √2

||CD|| = √((-1)^2 + 0^2 + (-1)^2) = √(1 + 0 + 1) = √2

Тепер можемо обчислити косинус кута:

cos(θ) = 1 / (√2 * √2) = 1 / 2

Тепер, щоб знайти кут θ, можемо використати арккосинус (обернений косинус) і отримаємо:

θ = arccos(1/2)

Знаючи значення arccos(1/2), ми можемо обчислити кут:

θ ≈ 60 градусів.

Отже, кут між прямими AB і CD приблизно дорівнює 60 градусів.