Сума двох чисел дорівнює 77. Добуток одного з них на 8 дорівнює добутку іншого на 6 . Знайдіь менше

з нив мене олімпіада допоможіть!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Мельникова Инна.

Ответ:

Позначимо два числа, про які йдеться, як "х" і "у". За умовою задачі маємо дві рівності:

1. x + y = 77 (сума двох чисел дорівнює 77).

2. 8x = 6y (добуток одного числа на 8 дорівнює добутку іншого на 6).

Тепер ми можемо використати систему лінійних рівнянь, щоб знайти значення "x" і "y". Можна переписати рівняння (2) у такий спосіб:

8x = 6y

Поділимо обидві сторони на 2:

4x = 3y

Тепер ми маємо систему двох рівнянь:

1. x + y = 77

2. 4x = 3y

З цієї системи можна виразити "y" з рівняння (1):

y = 77 - x

Тепер підставимо це значення в рівняння (2):

4x = 3(77 - x)

Розглянемо це рівняння:

4x = 231 - 3x

Додамо 3x до обох сторін:

4x + 3x = 231

7x = 231

Тепер поділимо обидві сторони на 7, щоб знайти значення "x":

x = 231 / 7

x = 33

Отже, менше з двох чисел дорівнює 33. Тепер ми можемо використати це значення, щоб знайти інше число, використовуючи рівняння (1):

x + y = 77

33 + y = 77

Віднімемо 33 від обох сторін:

y = 77 - 33

y = 44

Отже, інше число дорівнює 44.