Розв'яжіть рівняння 25^(tg^2 x) +125 =6*5^(1/cos^2 x )


Ответы на вопрос

Отвечает Масалимова Замира.

Ответ:

1. Визначимо tg^2(x) як y.

25^y + 125 = 6 * 5^(1/cos^2(x))

2. Застосуємо заміну: tg^2(x) = y.

25^y + 125 = 6 * 5^(1/(1 - sin^2(x)))

3. Замінимо sin^2(x) як (1 - cos^2(x)).

25^y + 125 = 6 * 5^(1/(cos^2(x)))

4. Замінимо cos^2(x) як 1 - sin^2(x).

Отримаємо:

25^y + 125 = 6 * 5^(1/(1 - sin^2(x)))

5. Визначимо 5^(1/(1 - sin^2(x))) як z.

Отримаємо:

25^y + 125 = 6 * z

Тепер рівняння має вигляд:

25^y + 125 = 6z

6. Виразимо z з останнього рівняння:

z = (25^y + 125) / 6

7. Підставимо це значення z в вираз 5^(1/(1 - sin^2(x))).

5^(1/(1 - sin^2(x))) = (25^y + 125) / 6

8. Тепер ми можемо знайти значення sin^2(x) як 1 - 1/z.

sin^2(x) = 1 - 1/z

9. Підставимо замінене значення sin^2(x) у вираз tg^2(x).

tg^2(x) = y = sin^2(x) / (1 - sin^2(x))

10. Отримаємо рівняння для змінної y:

y = (1 - 1/z) / (1 - (1 - 1/z))

11. Розв'яжемо це рівняння для y.

y = (1 - 1/z) / (1 - 1 + 1/z) = (1 - 1/z) / (1/z) = z(1 - 1/z)

12. Тепер знайдемо значення z з попереднього виразу для sin^2(x):

z = (25^y + 125) / 6

13. Замінимо знайдене значення z у рівняння для y:

y = z(1 - 1/z) = (25^y + 125) / 6 * (1 - 6 / (25^y + 125))