ДОПОМОЖІТЬ БУДЬ ЛАСКА ДУЖЕ СРОЧНО Чи може функція у = f(х) бути спадною, якщо f(2) < f(1)


Ответы на вопрос

Отвечает Девяткин Данил.

За визначенням, функція у = f(х) є спадною, якщо більшому значенню аргументу відповідає менше значення функції¹. Тобто, якщо х1 < х2, то f(х1) > f(х2). Отже, якщо f(2) < f(1), то це означає, що функція у = f(х) не є спадною на проміжку [1; 2], а навпаки - зростаючою. Щоб функція у = f(х) була спадною, необхідно, щоб f(2) > f(1). Наприклад, функція у = -х є спадною на всьому проміжку (-∞;∞), бо для будь-яких х1 і х2 таких, що х1 < х2, виконується нерівність -х1 > -х2.